THE KEY LANGUAGE SCHOOL (c)  2013    PRIVACY POLICY

 
  • .

OFERTA lato 2017

Surf Camp English&Fun w Kuźnicy to wakacje pełne emocji, słońca, uśmiechu i zabawy z angielskim w jednym z najpiękniejszych miejsc nad polskim morzem. Słońce, szeroka plaża, wiatr, woda, dobra zabawa, a na dodatek solidna dawka adrenaliny to nasza recepta na perfekcyjny wypoczynek.  Nasz obóz organizujemy we współpracy z doświadczonymi instruktorami z WaterSportCenter którzy od ponad 10 lat specjalizują się w prowadzeniu zajęć dla dzieci i młodzieży z windsurfingu, wakeboardingu, kitesurfingu i paddle-boardingu.

Jeśli chcesz by Twoje dziecko spędziło aktywnie i ciekawie wakacyjny czas a także przełamało barierę w mówieniu po angielsku ta oferta jest właśnie dla Ciebie!

Kameralne kolonie nad morzem, windsurfing, kitesurfing (18 godzin treningu),  angielski z native speakerem na co dzień-zabawy, gry, chat.

DATY:  

I turnus 15-21 lipca -7 dni -1650zł

II turnus 22-29 lipca- 8 dni-1750zł

 

SURFING I NIE TYLKO...

Grupy początkujące zaczynają szkolenie na deskach z wiosłem typu SUP pozwalających idealnie wyczuć równowagę na wodzie. Następnym krokiem jest windsurfing, gdzie pędnikiem deski jest żagiel, a nie wiosło. Poznajemy teorie żeglowania, zarówno na windsurfingu jak i kitesurfingu. Na zajęcia z kitesurfingu uczymy się pilotowania latawca treningowego na plaży, systemów bezpieczeństwa oraz taklowania sprzętu. Przygodę z kajtem kończymy na pierwszych zajęciach na wodzie z profesjonalnym latawcem.

Pływanie w ślizgu poznajemy poprzez wakeboarding. Siłą nośną jest tu skuter bądź łódź motorowa, która ciągnie kursanta, na desce za liną holowniczą. Jest to najprostsza metoda osiągniecia ślizgu, gdyż prędkośc (30 km/h) i moc generowana jest przez sternika, a kursant musi zapanować tylko nad wyjściem z wody i jeździe na desce.  

Najlepsza zabawa i dużo frajdy, powinny wiązać się z uprawianiem sportów wodnych. Dlatego atrakcje sportowe wzbogacone są o funsurfing, czyli rajd za motorówką na tradycyjnym bananie, bądź  jazdę na kole lub X’sie.

Specjalnie skonstruowany program zajęć, daje maksymalny kontakt z różnymi rodzajami sportów, idealnych dla określonej grupy wiekowej. Kitesurfing, windsurfing i wakeboarding moga wydawać się bardzo skomplikowane, jednak w rzeczywistości są to bardzo bezpieczne i łatwe dyscypliny sportu. Do ich opanowania na poziomie jazdy wystarczy zaledwie kilka bądź kilkanaście godzin, a nowoczesny sprzęt używany do nauki redukuje ryzyko praktycznie do zera. Szkolenia prowadzone są przez dyplomowanych instruktorów i trenerów, a nad bezpieczeństwem czuwa ratownik oraz patrolujące akwen motorówki.

Szkolenia odbywają się w kameralnych grupach 3-4 osobowych, a ścieżka treningowa nadzorowana jest przez fizjoterapeutę, który prowadzi zajecia rozciągająco – rozgrzewające.

Funsurfing (jazda na bananie), paddle-boarding i zajęcia motorwodne to dodatkowe atrakcje dostępne na obozie. Wszystkie te rodzaje sportów wodnych idealnie nadają się do uprawiania na wodach Zatoki Puckiej będącej jednym z nielicznych miejsc w Europie posiadające prestiżową klasę A0. Baza dysponuje zamkniętym akwenem szkoleniowym, który umożliwia bezpieczną, bezstresową, i przede wszystkim efektywną naukę.

NIE TYLKO DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Program szkoleniowy dla tych którzy już mają doświadczenie w sportach wodnych układany będzie indywidualnie w zależności od poziomu umiejętności.

ENGLISH&FUN-Zanurz się w języku angielskim! 

Codzienna przygoda z językiem angielskim. W ramach zajęć animacyjno-językowych organizujemy gry i zabawy drużynowe, gry fabularne, karaoke, wycieczki rowerowe (przez Kuźnice biegnie ponad 50 kilometrowa trasa rowerowa), turnieje sportowe, sporty drużynowe tj. tradycyjny angielski cricket, siatkówka plażowa, piłka nożna, koszykówka oraz kino letnie po angielsku. Język angielski będzie towarzyszył nam cały czas, podczas plażowania, posiłków, zabaw i gier na świeżym powietrzu, wieczorów przy ognisku, porannej rozgrzewki, wycieczek w teren, podchodów ”Wyprawa po skarb”, codziennego chatu z native speakerem. Dzieci nie będą uczyły się angielskiego w szkolnej ławie, będą go doświadczały, emocje towarzyszące grom i zabawom sprawią, że język angielski niezauważalnie wkroczy w naszą codzienność.

BAZA

Baza położona jest na terenie Przystani Kuźnica, zamkniętym, monitorowanym obszarze o powierzchni 500m2 do dyspozycji wyłacznie dla uczestników naszego campu. Do dyspozycji uczestników obozów są  przyczepy kempingowe o podwyższonym standardzie. Wszystkie z nich mają przyłącza elektryczne, posiadają szafy, lodówki oraz ogrzewanie. Sąsiadują one z zadaszoną świetlicą, w której znajduje się sprzęt multimedialny oraz automaty z herbatą i zimnymi napojami. jest kultowym miejscem dla każdego polskiego surfera. Znajdziemy tu zarówno płaską i płytką wodę Zatoki Puckiej, oraz fale Bałtyku idealnie nadające się do nauki surfingu jak i kitesurfingu. Szerokie plaże mają idealne warunki do landkitingu, czyli jazdy z kajtem na mountainboardach.

Na Półwyspie Helskim panuje specyficzny mikroklimat - występują tu bardzo małe amplitudy temperatury oraz dość niskie opady. Jest to także obszar o największej liczbie dni słonecznych i jednocześnie najsilniejszych wiatrach.

Półwysep to teren szczególny, niezwykle atrakcyjny i zadziwiający bogactwem licznych elementów przyrodniczych oraz historycznych, kulturowych i wypoczynkowych. Większość jego powierzchni zajmuje Nadmorski Park Krajobrazowy, ktory oferuje przepiękne szlaki piesze, rowerowe.  

KUŹNICA to niewielka i spokojna turystyczna miejscowość rozciągająca się wzdłuż kilku ulic. Położona jest w jednym z najwęższych miejsc mierzei helskiej, gdzie odległość lądu dzieląca morze od zatoki nie przekracza 300 metrów.  

Kuźnica zaliczana jest do jednych z najpiekniejszych kurortów wypoczynkowych na pomorzu. Słynie ze swojej szerokiej i piaszczystej plaży, rozwiniętej infrastruktury turystycznej oraz kaszubskiego charakteru. Nazywana jest również  stolicą rybaków, gdyż to ostatnie miejsce, gdzie w tak szczególny sposób pielęgnuje się tradycje rybackie i kaszubskie.

Kuźnica zasługuje na miano ekskluzywnej miejscowości  turystycznej. Choć brak tu dużych domów wypoczynkowych, można tu znaleźć mnóstwo pensjonatów, domków  kempingowych i kwater do wynajęcia.  

BEZPIECZNY AKWEN SZKOLENIOWY I NIE TYLKO...

Kuźnica słynie ze swojej szerokiej, czystej, piaszczystej plaży oraz płytkich i spokojnych wód Zatoki Puckiej, lecz nie są to jej wszystkie zalety. Pierwszą z nich jest niezatłoczony akwen,  a do kolejnych można zaliczyć Suche Rewy i pozbawioną falochronów plażę umożliwiającą fantastyczną jazdę zarówno na kitesurfingu, windsurfingu i surfingu na morzu.

Bezpieczny akwen tylko dla naszych kursantów. Kolejnym atutem jest brak płycizny, która umożliwia jazdę na windsurfingu już od samego brzegu. Oczywiście jak w każdym miejscu Zatoki Puckiej głęboka woda zaczyna się w odległości 100-200 metrów od brzegu. Nad bezpieczeństwem obozowiczów w wodzie czuwa ratownik.

Suche Rewy to unikalne miejsce do nauki kitesurfingu. Jest to płycizna ciągnąca się wszerz Zatoki Puckiej, aż do samej Rewy. Płaska woda i równy, zawsze wiejący z większą siłą niż przy brzegu wiatr sprawia, ż jest to jedno z najlepszych w Europie miejsc do nauki i jazdy na kajcie. Należące do bazy molo jest punktem położonym najbliżej Suchych Rew.

Spot treningowy położony jest ok. 50 metrów od bazy i znajduje się na plaży Zatoki Puckiej. Akwen kitesurfingowy znajduje się po stronie wschodniej ok. 200-300 m od molo. Jest to miejsce, w którym zaczyna się płycizna rewska i głęboka woda zaczyna się tu znacznie dalej.

W bazie znajduje się osłonięta od wiatru strefa wypoczynku z automatami serwującymi kawe, herbatę i zimne napoje. Do dyspozycji są: leżaki, pufy oraz sprzęt rekreacyjny: rowery, longboardy, sprzęt do skimboarding’u, snorkeling’u, siatkówki jak i stricte treningowy: batut oraz kiterooming.

 

WYŻYWIENIE

Składa się z trzech posiłków. Są one serwowane w pobliskiej Czerwonej Oberży. Obozowicze mogą wybrać danie wegetariańskie bądź mięsne. Do każdego posiłku dołączany jest napój.

 

 

WYPOSAŻENIE

• sprzęt windsurfingowy – deski do pływania wypornościowego i ślizgowego (w zależności od stopnia zaawansowania uczestników), pędniki, trapezy, pianki dla każdego uczestnika sąwliczone w cenę

• sprzęt kitesurfingowy – latawce w pełnej „rozmiarówce”, dzięki czemu każdy będzie mógł dopasować sprzęt do poziomu zaawansowania i warunków wietrznych, deski, trapezy, krótkie pianki oraz kapoki

• rowery

• kajaki BB do pływania na otwartym morzu

• ponton asekuracyjny z silnikiem

• deski SUP

• sprzęt do gier zespołowych

 

Wymagane wyposażenie własne obozowicza:

śpiwór, poduszka, legitymacja uczniowska, plecak podręczny, dwie pary obuwia i odzież sportowa, kurtka nieprzemakalna,  2 ciepłe bluzy, spodnie dresowe, kilka t-shirtów,  czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, kostium kąpielowy, klapki, dwa ręczniki, niezbędne przybory toaletowe, bielizna na zmianę, krem z filtrem UV.

 

HARMONOGRAM zajęć sportowych dla turnusu 15-21 lipca 

 

 

ZAKRES TEMATYCZNY SZKOLENIA SPORTOWEGO Z INSTRUKTORAMI

Windsurfing:

Zajęcia 1 – czas 90 min: informacje o bazie, akwenie i sprzęcie, zasady bezpieczeństwa, oswojenie z deską na wodzie.

Zajęcia 2 – czas 180 min: stawianie pędnika, pozycja asekuracyjna, dryf kontrolowany, uproszczony obrót na wiatr i z wiatrem, wybieranie i luzowanie żagla.

Zajęcia 3 – czas 180 min: start, kurs półwiatr, ostrzenie i odpadanie, uproszczony zwrot na wiatr, kurs bajdewind, halsowanie się.

Zajęcia 4 – czas 180/90 min: kurs baksztag, kurs fordewind, zwrot na wiatr, zwrot z wiatrem,

Kitesurfing:

Zajęcia 1 – czas 180 min: nauka sterowania na lądzie latawcem treningowym: Startowanie i lądowanie latawca (samemu oraz z pomocnikiem). Sterowanie latawcem w strefie neutralnej i w strefie mocy. Symulowanie sytuacji awaryjnej na lądzie.

Wakeboarding:

Zajęcia 1 – czas 180 min: Zasady bezpieczeństwa. Symulacja i praktyka startu z wody. Podstawowe pozycje jazdy. Komunikacja za pomocą znaków. Praktyka na wodzie.

Funsurfing:

Zajęcia 1 – czas 180 min: Omówienie zajęć i zasady bezpieczeństwa. Rejs łodzią RIB, holowanie banana.

 

HARMONOGRAM zajęć sportowych dla turnusu 22-29 lipca

 

 

ZAKRES TEMATYCZNY SZKOLENIA SPORTOWEGO Z INSTRUKTORAMI

 

Windsurfing:

Zajęcia 1 – czas 180 min: informacje o sprzęcie, zasady bezpieczeństwa, oswojenie z deską na wodzie, stawianie pędnika, pozycja asekuracyjna, dryf kontrolowany, uproszczony obrót na wiatr i z wiatrem, wybieranie i luzowanie żagla.

Zajęcia 2 – czas 180 min: start, kurs półwiatr, ostrzenie i odpadanie, uproszczony zwrot na wiatr, kurs bajdewind, halsowanie się, kurs baksztag, kurs fordewind, zwrot na wiatr, zwrot z wiatrem.

Zajęcia 3 – czas 180 min: zwrot na wiatr, zwrot z wiatrem, prawo drogi, zasady bezpieczeństwa, sterowanie deską i pędnikiem w wodzie, start z plaży.

Kitesurfing:

Zajęcia 1 – czas 180 min: nauka sterowania na lądzie latawcem treningowym: Startowanie i lądowanie latawca (samemu oraz z pomocnikiem). Sterowanie latawcem w strefie neutralnej i w strefie mocy. Przygotowanie sprzętu i symulowanie sytuacji awaryjnej na lądzie.

Wakeboarding:

Zajęcia 1 – czas 180 min: Zasady bezpieczeństwa. Symulacja i praktyka startu z wody. Podstawowe pozycje jazdy. Komunikacja za pomocą znaków. Praktyka na wodzie.

Funsurfing:

Zajęcia 1 – czas 180 min: Omówienie zajęć i zasady bezpieczeństwa. Rejs łodzią RIB, holowanie banana.

 

 

 

WINDSURFING

Windsurfing to niewątpliwie jeden z najbardziej ekscytujących i widowiskowych sportów wodnych. Łączy w sobie elementy surfingu i żeglarstwa dając, uprawiającym go osobom, poczucie panowania nad siłami natury – wiatrem i wodą.  

Radość płynącą z pierwszych sukcesów na windsurfingu jest trudna do opisania, a na pewno jest ona niezrozumiała dla osób, które nigdy nie doświadczyły tych wrażeń. Jest jednak na tyle zaraźliwa, iż każdego roku pierwsze kroki na desce stawiają tysiące nowych osób. Wśród wielu czynników, które determinują popularność tej dyscypliny sportowej jako sportu rekreacyjnego dwa wysuwają się na czoło, są to: łatwość uczenia się i dostępność.

Nowoczesne deski i pędniki nie wymagają od uczących się nadzwyczajnej równowagi i dużej siły. Dzięki temu umożliwiają one bardzo szybkie opanowanie techniki niezbędnej do pływania w warunkach umiarkowanego wiatru i małego zafalowania. Po niespełna 3 godzinach nauki każdy potrafi już samodzielnie żeglować. Należy przy tym dodać, że windsurfing jest sportem dla ludzi w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności fizycznej.

Baza dysponujem najnowocześniejszym sprzętem szkoleniowym renomowanych firm a kadra instruktorska jest doskonale przygotowana do nauczania osób w każdym wieku. Preferujemy nauczanie w małych grupach szkoleniowych wychodząc z założenia, iż tylko taki system umożliwia szybkie efekty uczenia się techniki windsurfingu.

KITEBOARDING

Zabawa z latawcem, czyli kiteboarding. Kiteboarding to sport ekscytujący i bardzo efektowny. Jego możliwości są nieporównywalne z żadnym innym sportem wodnym. Opanowanie kite’a na poziomie jazdy nie jest wcale trudne. Wystarczy na to zaledwie od kilku do kilkunastu godzin nauki. Zależne jest to od panujących warunków, jak i naszych możliwości. Miarkowanie wiedzy, ćwiczeń i ich powtarzalność jest kluczem do efektywnej nauki. Idealny warunki do trenigu  to wiatr o sile 4-5 stopni Beauforta. Jeśli zaś chodzi o akwen to rejon Zatoki Puckiej, jako nieliczne miejsce w Europie, posiada prestiżową klasę A0 do uprawiania sportów wodnych. Reasumując kiteboarding to sport łatwy i bezpieczny. Świadczy o tym fakt, iż Międzynarodowa Organizacja Kiteboardingu IKO dopuszcza do nauki dzieci ważące conajmniej 35 kg.

Gdy poznasz, czym jest kitesboarding zrozumiesz, że to nie tylko sport, to styl życia. To każdy dzień związany z wodą i wiatrem. Ciągła przygoda i zabawa. To nieustanne czekanie na nawet najmniejszy podmuch. To nowe przyjaźnie i nowe miejsca. To rywalizacja, spot, słońce i wiatr. To nowe spojrzenie na życie i ogromna satysfakcja.

WAKEBOARDING

Wakeboarding to sport wodny, polegający na płynięciu na powierzchni wody za pomocą specjalnej deski wakeboardowej trzymając się liny zaczepionej do łodzi lub na wyciągu. Wake na poziomie jazdy jest bardzo łatwy do opanowania. Jest też również sportem bezpiecznym. W momencie ryzyka należy wypuścić z rąk linę holowniczą i wraz z utratą prędkości zanurzyć się w wodzie.

Na pierwszym etapie kursu uczymy jak poruszać się na wodzie z deską zapiętą na nogach, bezpiecznych upadków oraz startów z wody. Kolejna część to doskonalenie techniki jazdy, odpowiednie wychylenie, ułożenie nóg oraz kontrolowania deski. Pierwsze trudności pojawiają się przy skokach i tu zaczyna się trzecia część szkolenia. Zaczynamy od prostych skoków przez kilwater oraz prostych tricków jak jazda na switchu by później przejść do surface pass’a. Wakebording to sport bardzo efektowny i dynamiczny, ale na pewno nie trudny i nie niebezpieczny. Dlatego też, na nasze kursy zapraszamy już dzieci od 8 roku życia. Wakeboard rekreacyjny obejmuje wszystkie grupy wiekowe w zależności od poziomu umiejętności. Do szkoleń wakeboardingu uzywamy skuterów wodnych oraz łodzi typu RIB.

 

 

Cena obozu obejmuje:

• pełną realizację programu sportowego i językowego, codzienne zajęcia sportowe, codziennie angielski z native speakerem, zajęcia animacyjne, gry i zabawy

• sprzęt i materiały niezbędne do przeprowadzenia programów (pianki do sportów wodnych wliczone w cenę)

• zakwaterowanie w nowoczesnych przyczepach na terenie bazy, przyczepy wyposażone są w łóżka pojedyncze i podwójne

• transport na trasie Warszawa – Kuźnica – Warszawa

• pełne wyżywienie (trzy posiłki dziennie)

• całodobową opiekę wychowawców i instruktorów

• ubezpieczenie NNW

 

UWAGA: Zalecamy zakup ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy u dowolnego ubezpieczyciela. 

Warunkiem uczestnictwa w obozie  jest wcześniejsza rezerwacja miejsca, dostarczenie odpowiednich dokumentów (umowa, zaakceptowany regulamin, karta kolonijna) osobiście, pocztą bądź mailem oraz wpłacenie zaliczki rezerwacyjnej oraz reszty kwoty najpóźniej do 30 dni przed datą rozpoczęcia  obozu.