THE KEY LANGUAGE SCHOOL (c)  2013    PRIVACY POLICY

 
  • .

OFERTA lato 2020

Surf Camp English&Fun w Kuźnicy to wakacje pełne emocji, słońca, uśmiechu i zabawy z angielskim w jednym z najpiękniejszych miejsc nad polskim morzem. Słońce, szeroka plaża, wiatr, woda, dobra zabawa, a na dodatek solidna dawka adrenaliny to nasza recepta na perfekcyjny wypoczynek.  Nasz obóz organizujemy we współpracy z doświadczonymi instruktorami z WaterSportCenter którzy od ponad 10 lat specjalizują się w prowadzeniu zajęć dla dzieci i młodzieży z windsurfingu, wakeboardingu, kitesurfingu i paddle-boardingu.

Jeśli chcesz by Twoje dziecko spędziło aktywnie i ciekawie wakacyjny czas a także przełamało barierę w mówieniu po angielsku ta oferta jest właśnie dla Ciebie!

Kameralne kolonie nad morzem, windsurfing,  angielski z native speakerem, zabawy, gry, chat, Art&English (zaprojektuj T-shirt i eco-torbę plażową, zrób pachnące mydełko).

turnus 16-22 lipca -7 dni – 2200zł, 18h treningu

 

ENGLISH&FUN-Zanurz się w języku angielskim!

Codzienna przygoda z językiem angielskim, opiekunowie komunikują się z uczestnikami w większości języku angielskim. W ramach zajęć animacyjno-językowych organizujemy gry i zabawy drużynowe, gry fabularne, karaoke, zawody na plaży, sporty drużynowe, siatkówka plażowa,  kino letnie po angielsku. Zajęcia Art&English na których każdy zaprojektuje swoją koszulkę, eco-torbę plażową oraz pachnące mydełko. Język angielski będzie towarzyszył nam cały czas, podczas plażowania, posiłków, zabaw i gier na świeżym powietrzu, wieczorów przy ognisku, porannej rozgrzewki, wycieczek w teren, podchodów ”Wyprawa po skarb”, codziennego chatu z native speakerem. Dzieci nie będą uczyły się angielskiego w szkolnej ławie, będą go doświadczały, emocje towarzyszące grom i zabawom sprawią, że język angielski niezauważalnie wkroczy w naszą codzienność.

 

SURFING I NIE TYLKO...

Grupy początkujące zaczynają szkolenie na deskach z wiosłem typu SUP pozwalających idealnie wyczuć równowagę na wodzie. Następnym krokiem jest windsurfing, gdzie pędnikiem deski jest żagiel, a nie wiosło. Poznajemy teorie żeglowania, zarówno na windsurfingu jak i kitesurfingu. Na zajęcia z kitesurfingu uczymy się pilotowania latawca treningowego na plaży, systemów bezpieczeństwa oraz taklowania sprzętu. Przygodę z kajtem kończymy na pierwszych zajęciach na wodzie z profesjonalnym latawcem.

Najlepsza zabawa i dużo frajdy, powinny wiązać się z uprawianiem sportów wodnych. Dlatego atrakcje sportowe wzbogacone są o funsurfing, czyli rajd za motorówką na tradycyjnym bananie, bądź  jazdę na kole lub X’sie.

Specjalnie skonstruowany program zajęć, daje maksymalny kontakt z różnymi rodzajami sportów, idealnych dla określonej grupy wiekowej. Kitesurfing, windsurfing moga wydawać się bardzo skomplikowane, jednak w rzeczywistości są to bardzo bezpieczne i łatwe dyscypliny sportu. Do ich opanowania na poziomie jazdy wystarczy zaledwie kilka bądź kilkanaście godzin, a nowoczesny sprzęt używany do nauki redukuje ryzyko praktycznie do zera. Szkolenia prowadzone są przez dyplomowanych instruktorów i trenerów, a nad bezpieczeństwem czuwa ratownik oraz patrolujące akwen motorówki.

Szkolenia odbywają się w kameralnych grupach 3-4 osobowych, a ścieżka treningowa nadzorowana jest przez fizjoterapeutę, który prowadzi zajecia rozciągająco – rozgrzewające.

Funsurfing (jazda na bananie), paddle-boarding i zajęcia motorwodne to dodatkowe atrakcje dostępne na obozie. Wszystkie te rodzaje sportów wodnych idealnie nadają się do uprawiania na wodach Zatoki Puckiej będącej jednym z nielicznych miejsc w Europie posiadające prestiżową klasę A0. Baza dysponuje zamkniętym akwenem szkoleniowym, który umożliwia bezpieczną, bezstresową, i przede wszystkim efektywną naukę. Woda w zatoce jest krystalicznie czysta, ciepła i płytka, nawet ten kto nie umie pływac nie ma się czego obawiać, tam gdzie są treningi woda nie sięga dalej niż pi pas.

NIE TYLKO DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Program szkoleniowy dla tych którzy już mają doświadczenie w sportach wodnych układany będzie indywidualnie w zależności od poziomu umiejętności.

BAZA

Baza położona jest na terenie Przystani Kuźnica, zamkniętym, monitorowanym obszarze o powierzchni 500m2 do dyspozycji wyłacznie dla uczestników naszego campu. Do dyspozycji uczestników obozów są  przyczepy kempingowe o podwyższonym standardzie. Wszystkie z nich mają przyłącza elektryczne, posiadają szafy oraz ogrzewanie. Sąsiadują one z zadaszoną świetlicą, w której znajduje się sprzęt multimedialny. Znajdziemy tu zarówno płaską i płytką wodę Zatoki Puckiej, oraz fale Bałtyku idealnie nadające się do nauki surfingu jak i kitesurfingu. Szerokie, czyste i niezatłoczone plaże to bezpieczeństwo i idealne warunki do zabawy i relaksu dla dzieci i młodzieży.

Na Półwyspie Helskim panuje specyficzny mikroklimat - występują tu bardzo małe amplitudy temperatury oraz dość niskie opady. Jest to także obszar o największej liczbie dni słonecznych i jednocześnie najsilniejszych wiatrach.

Półwysep to teren szczególny, niezwykle atrakcyjny i zadziwiający bogactwem licznych elementów przyrodniczych oraz historycznych, kulturowych i wypoczynkowych. Większość jego powierzchni zajmuje Nadmorski Park Krajobrazowy, ktory oferuje przepiękne szlaki piesze, rowerowe.  

KUŹNICA to niewielka i spokojna turystyczna miejscowość rozciągająca się wzdłuż kilku ulic. Położona jest w jednym z najwęższych miejsc mierzei helskiej, gdzie odległość lądu dzieląca morze od zatoki nie przekracza 300 metrów. Kuźnica zaliczana jest do jednych z najpiekniejszych kurortów wypoczynkowych na pomorzu. Nazywana jest również  stolicą rybaków, gdyż to ostatnie miejsce, gdzie w tak szczególny sposób pielęgnuje się tradycje rybackie i kaszubskie. 

BEZPIECZNY AKWEN SZKOLENIOWY I NIE TYLKO...

Kuźnica słynie ze swojej szerokiej, czystej, piaszczystej plaży oraz płytkich i spokojnych wód Zatoki Puckiej, lecz nie są to jej wszystkie zalety. Pierwszą z nich jest niezatłoczony akwen,  a do kolejnych można zaliczyć Suche Rewy i pozbawioną falochronów plażę umożliwiającą fantastyczną jazdę zarówno na kitesurfingu, windsurfingu i surfingu na morzu.

Bezpieczny akwen tylko dla naszych kursantów. Kolejnym atutem jest brak płycizny, która umożliwia jazdę na windsurfingu już od samego brzegu. Oczywiście jak w każdym miejscu Zatoki Puckiej głęboka woda zaczyna się w odległości 100-200 metrów od brzegu. Nad bezpieczeństwem obozowiczów w wodzie czuwa ratownik. Spot treningowy położony jest ok. 50 metrów od bazy.

WYŻYWIENIE

Składa się z trzech posiłków. Są one serwowane w lokalnej restauracji. Do każdego posiłku dołączany jest napój.

WYPOSAŻENIE

• sprzęt windsurfingowy – deski do pływania wypornościowego i ślizgowego (w zależności od stopnia zaawansowania uczestników), pędniki, trapezy, pianki dla każdego uczestnika sąwliczone w cenę

• sprzęt kitesurfingowy – latawce w pełnej „rozmiarówce”, dzięki czemu każdy będzie mógł dopasować sprzęt do poziomu zaawansowania i warunków wietrznych, deski, trapezy, krótkie pianki oraz kapoki

• ponton asekuracyjny z silnikiem

• deski SUP • sprzęt do gier zespołowych

PLAN PODRÓŻY *

Warszawa Zachodnia-Kuźnica

• zbiórka na dworcu PKP Warszawa Zachodnia

• odjazd pociągu z Warszawy Zachodniej

• przyjazd do Gdynia Główna

• odjazd pociągu z Gdynia Główna do Kuźnicy

• przyjazd do Kuźnicy

Kuźnica-Warszawa Zachodnia

• odjazd pociągu z Kuźnicy do Gdyni Głównej

• przyjazd do Gdyni Głównej

• odjazd pociągu z Gdyni Głównej do Warszawy

• przyjazd do Warszawy Zachodniej

*dokładne godziny odjazdu i przyjazdu zostaną podane na początku czerwca.

Wymagane wyposażenie własne obozowicza:

śpiwór, poduszka, legitymacja uczniowska, plecak podręczny, dwie pary obuwia i odzież sportowa, kurtka nieprzemakalna,  3 ciepłe bluzy, spodnie dresowe lub legginsy, kilka t-shirtów,  czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, kostium kąpielowy, klapki, dwa ręczniki, niezbędne przybory toaletowe, bielizna na zmianę, krem z filtrem UV, spray na komary.

 

 

 

RAMOWY PLAN DNIA

8:00-8:30 pobudka, poranna toaleta

9:00-9:30  śniadanie

9:45-10:45 zajęcia/gry/zabawy na plaży

11:00-12:30 zajęcia na wodzie

12:30-13:00 powrót do campu/suszenie/przebieranie z pianek

13:30 -14:00 obiad

14:15-14:45 relax poobiedni-czas na telefonowanie do rodziców

15:00-16:30 zajęcia na wodzie

16:30-17:00  powrót do  campu/suszenie/przebieranie z pianek

17:00-18:45 zajęcia/gry/zabawy na plaży

19:00 -19.30 kolacja

19.45-21:15 zabawy/aktywności na terenie campu (kino letnie, gry językowe)

21:15-22.00 wieczorna toaleta

22:00 cisza nocna

 

ZAKRES TEMATYCZNY SZKOLENIA SPORTOWEGO Z INSTRUKTORAMI

Windsurfing:

Zajęcia 1 – czas 90 min: informacje o bazie, akwenie i sprzęcie, zasady bezpieczeństwa, oswojenie z deską na wodzie.

Zajęcia 2 – czas 180 min: stawianie pędnika, pozycja asekuracyjna, dryf kontrolowany, uproszczony obrót na wiatr i z wiatrem, wybieranie i luzowanie żagla.

Zajęcia 3 – czas 180 min: start, kurs półwiatr, ostrzenie i odpadanie, uproszczony zwrot na wiatr, kurs bajdewind, halsowanie się.

Zajęcia 4 – czas 180/90 min: kurs baksztag, kurs fordewind, zwrot na wiatr, zwrot z wiatrem

 

 

Kitesurfing:

Zajęcia 1 – czas 180 min: nauka sterowania na lądzie latawcem treningowym: Startowanie i lądowanie latawca (samemu oraz z pomocnikiem). Sterowanie latawcem w strefie neutralnej i w strefie mocy. Symulowanie sytuacji awaryjnej na lądzie.

Funsurfing:

Zajęcia 1 – czas 180 min: Omówienie zajęć i zasady bezpieczeństwa. Rejs łodzią RIB, holowanie banana.

 

Cena obozu obejmuje:

pełną realizację programu sportowego i językowego, codzienne zajęcia sportowe, codziennie angielski z native speakerem, zajęcia animacyjne, gry i zabawy, zajęcia Art&English

• sprzęt i materiały niezbędne do przeprowadzenia programów (pianki do sportów wodnych wliczone w cenę)

• zakwaterowanie w nowoczesnych przyczepach na terenie bazy, przyczepy wyposażone są w łóżka pojedyncze i podwójne

• transport pociagiem na trasie Warszawa Zachodnia– Kuźnica – Warszawa Zachodnia

• pełne wyżywienie (trzy posiłki dziennie)

• całodobową opiekę wychowawców i instruktorów

• ubezpieczenie NNW

 

UWAGA: Zalecamy zakup ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy u dowolnego ubezpieczyciela. 

Warunkiem uczestnictwa w obozie  jest wcześniejsza rezerwacja miejsca, dostarczenie odpowiednich dokumentów (umowa, zaakceptowany regulamin, karta kolonijna) osobiście, pocztą bądź mailem oraz wpłacenie zaliczki rezerwacyjnej oraz reszty kwoty najpóźniej do 30 dni przed datą rozpoczęcia  obozu.